HOME
:: O NAS :: PSY & SUCZKI :: SZCZENIĘTA :: MIOTY :: CHAMPIONY :: O RASIE :: LINKI ::

zdjęcie

Nigdy nie lubiłam spanieli, te psy mnie okropnie drażniły.

:: Kiedy w 2000 roku postanowiłam kupić doskonałego czekoladowego dobermana, z jednej z najlepszych hodowli w Polsce, na mojej drodze pojawiły się spaniele Cavalier King Charles. To był przełom w moim życiu. W ciągu jednego dnia postanowiłam że, chcę mieć Cavalier King Charles Spaniela, a moi znajomi nie mogli w to uwierzyć!

Chciałam kupić chłopca by móc uczyć się rasy niekoniecznie ją rozmnażając. Było dla mnie ważne by w przyszłości (jeżeli zdecyduję się na hodowlę) nabyć dobrej jakości sukę, a przebywanie na ringu i posiadanie samca to doskonała forma rozeznania się w rasie i promocji. Szukając swojego psa skontaktowałam się z pierwszą w Polsce hodowlą tej rasy w nadziei, że kupię black and tan.

W tamtym czasie czarne podpalane osobniki wydawały mi się najpiękniejsze w swej rasie, o tricolor nie było nawet mowy! Wyglądały strasznie brzydko, a mało urodziwe ruby były niczym mieszańce spaniela. Byłam więc bardzo rozczarowana kiedy okazało się, że nie ma jeszcze w Polsce jednomaścistych Cavalierów. Dlatego zdecydowałam się na blenheim i nie wyobrażałam sobie, że mój los doprowadzi mnie z czasem do tricolorów.

:: W 2001 roku po kilku miesiącach oczekiwań kupiłam swojego pierwszego spaniela Cavalier King Charles. Był to blenheim LE COEUR DE LA MER Kawalkada po GOLIAT z Piastowskiego Wrocławia (synu znanego Int.Ch., Multi.Ch. ISLAND HOPPER de Bhuronzov) i importowanej z estońskiej hodowli Helandros JOSEPHINE. Zarejestrowałam również swój przydomek hodowlany z Królewskiego Dworu, którego nazwa pierwotnie miała brzmieć z Książęcego Dworu i w myślach pojawiła się nagle.

zdjęcie Mimo, że nie był to typowy pies "show-quality" zdobył dużo nagród. Był Młodzieżowym Championem Polski, Młodzieżowym Zwycięzcą Polski 2002, Młodzieżowym Zwycięzcą Klubu 2002, Championem Polski i Championem Klubu Czeskiego 2006. Miał też wiele CWC i Zwycięstw Młodzieży, a w 2002 roku stanął na drugiej lokacie BEST OF GROUP. Zdał również egzamin Psa Towarzysza z najlepszą notą w grupie.

W 2008 roku został ojcem chłopca blenheim CORAZÓN VALIENTE Maukochonia ale w mojej hodowli nie zostawił po sobie potomstwa.
zdjęcie Na katowickiej międzynarodowej wystawie w marcu 2002 roku poznałam Ingrid - hodowla "Biely Demon" ze Słowacji. Prezentowane z jej przydomkiem spaniele Cavalier po Milkeyn MONARCH at LYMREY i MERIEM Biely Demon (CAIRO, IBERIA i ITHALICA Biely Demon) zrobiły na mnie oszałamiające wrażenie, a zwłaszcza tricolory! Jako młoda miłośniczka rasy, pełna entuzjazmu i nowych pomysłów zakochałam się w tricolorach z tego konkretnego skojarzenia ale dostęp do dobrych szczeniąt nie był łatwy. W czerwcu na wystawie międzynarodowej w Krakowie poznałam Dorotę - hodowla "Deep Forest", która miała dopiero co przywiezioną do Polski tricolorkę po Milkeyn i Meriem - YEUEXETTE Biely Demon. Od tamtej pory oczekiwałam na miot w jej hodowli.

zdjęcie

zdjęcie :: Po dwóch latach oczekiwań przyjechała ASESINA CON UN DISFRAZ Deep Forest. Była wnuczką CH Milkeyn MONARCH at LYMREY i CH MERIEM Biely Demon oraz córką CH Turretbank SPENCER i JCH YEUEXETTE Biely Demon.

Asesina była pokazywana na ringach od 2004 roku ale rozkwit jej kariery nastąpił w 2007 roku, kiedy zakończyła Championat Polski, Championat Rumunii i zdobyła Zwycięstwo Europy Środkowej i Wschodniej 2007, Zwycięstwo Polski 2007, Zwycięstwo Transylwanii 2007, Championat Klubu Czech i Klubu Słowacji. W 2007 roku oceniona przez Kevan Berry "Ricksbury" została również Zwyciężczynią Wystawy Klubowej na Słowacji.

zdjęcie W 2008 roku zamknęła Championat Słowacji z "CAC" od Brian Rix "Ricksbury" i "CAC" od Per C. Knudsen "Longbody´s". Zakończyła również Interchampionat. Asesina stała się główną postacią w mojej hodowli, rozkochała mnie w tricolorach i jest w każdym rodowodzie psów z Królewskiego Dworu.

:: W 2005 roku poznałam niezwykłą kobietę, pełną miłości i pasji - Barbarę Guzińską - hodowla "Armida" z Bielska Białej. Był to początek naszej przyjaźni i wspópracy hodowlanej. W tym samym roku postanowiłam zrobić kolejny krok i wyhodować swój pierwszy miot, a w nim dobrej jakości sukę tricolor. Po konsultacjach z Barbarą na męża dla Asesiny wybrałam francuskiego tricolora ULTIMATE COLLECTION de Passeriphane.

:: W 2006 roku pod przydomkiem z Królewskiego Dworu urodziły się trzy tricolory. Pies AL-HATTAL DE MUNIQI z Królewskiego Dworu i dwie suki: A BURJ AL ARAB z Królewskiego Dworu i AY LA CUMBIA SABROSA z Królewskiego Dworu, która została w hodowli, i szybko zaczęła Championat Polski. Ponad rok później Al-Hattal został ojcem szczeniąt w hodowli "Armida".

W tym samym roku dostrzegłam urocze szczenię tricolor w holenderskiej hodowli JuCi i zakochałam się w nim. Bardzo chciałam mieć w przyszłości potomstwo po tym psie i włączyć go do swojego programu hodowli.

zdjęcie :: W 2008 roku postanowiłam spełnić swoje marzenie i pojechałam do Holandi na krycie. Int.Ch., Multi.Ch. JuCi BACARDI RIGO był wybrany dla Asesiny ale ona kontynuowała w tym czasie swój program wystawowy dlatego zdecydowałam się na krycie Cumbi. Ze tego skojarzenia urodziła się jedna suczka tricolor MADONNA L.V.CICCONE z Królewskiego Dworu. Connie, która zaczęła z sukcesami być pokazywana na wystawach dała mi świadectwo, że moje życie pisane jest tricolorom! Connie szybko zakończyła Młodzieżowy Championat Polski i Championat Polski. Cumbia również zamknęła Championat Polski.
W tym samym roku poznałam Joannę Dziubę - hodowla "z Opolskiego Osiedla", która mimo wielu lat spędzonych z Cavalierami dopiero zaczynała swoją przygodę z hodowlą tej rasy. Wkrótce rozpoczęłyśmy współpracę, która była następnym etapem naszej przyjaźni i miłości do Cavalierów...

 z Królewskiego Dworu

zdjęcie :: W 2003 roku na krajowej wystawie w Rzeszowie poznałam wspaniałych ludzi - Ingę i Mateusza - hodowla "Eszeweira", którzy w tamtym czasie sprowadzili do Polski pieska po Ch.Turretbank SPENCER. Int.Ch.,Ch. Rosebury JUSTIN THYME przez ten okres dał wiele bardzo dobrych szczeniąt nawet z bardzo słabymi sukami i znacząco wpłynął na pogłowie Cavalierów w Polsce. inbredu. W marcu 2009 roku przyszedł na świat mój trzeci miot, a ich matką została Cumbia. Urodziły się dwie suczki tricolor: VOLVERE Y SERE MILLONES z Królewskiego Dworu, VIVAT MO CHUISLE z Królewskiego Dworu i piesek: VOYAGE VOYAGE z Królewskiego Dworu. Osiem dni po narodzinach tych szczeniąt odszedł na zawsze mój pierwszy spaniel Cavalier, mój jedyny blenheim, pierwszy champion i chłopiec, od którego wszystko się zaczęło...

Ten czas był dla mnie bardzo ciężki ale rosnące szczenięta wymagały sprawności fizycznej i jasności umysłu. W hodowli została Volvere; pełna słodyczy i nadziei na zastąpienie w przyszłości swojej babci na ringach.

zdjęcie zdjęcie

zdjęcie :: Rok 2010 (drugi po 2007, w którym wystawiłam Asesinę na trzynastu wystawach w Europie z wynikiem trzynastu wniosków na championa ) był dla mnie rokiem prężniejszej pracy hodowlanej. W lutym dzięki wsparciu Joanny Dziuby udało mi się pojechać do Holandii i zrealizować krycie zaplanowane dla Asesiny w 2006 roku, a dziesięć dni później byliśmy już w Chorwacji z Cumbią u ślicznego lorankowego chłopca tricolor, syna fantastycznego Loranka's ENCHANTING. W maju urodziły się trzy siostry tricolor po Ch. Loranka's CHANEL PARIS i Cumbi - BIAŁA ARGENTYNA, BEAUTY QUEEN OF ARGENTINA i BLISKA SERCU ARGENTYNA. Biała Argentyna została z nami jako współwłasność z hodowlą "z Opolskiego Osiedla" i zamieszkała na stałe u Joanny.


zdjęcie


:: W 2020 roku do hodowli dołączyła druga rasa - chihuahua krótkowłosa. Ekaterina Pepelyaeva z Rosji powierzyła nam suczkę black and tan, także wracamy do początku gdzie szukając swojego pierwszego psa chciałam kupić Cavaliera black and tan...

Aneta Jezierska


zdjęcie zdjęcie

Copyright 2002-2022 :: Królewski Dwór ::